16.12.2017

# aşkadair # aşkfilmleri

Eternal SunshıneAşk sevgi, ihtiras, bağlılık ve tutku , aşkla ilgili  aklımıza  gelen ilk cümleler bunlar olsa gerek.  Hayatımızda büyük aşklar yaşarken,  bizzat kendimizin de bu duyguları hissetmemiz ve bu olgulardan yola çıkarak ve gerçek hayat ve film arasında bir bağ kurmamız boşa değildir.
Tesadüf eseri karşılaşıp birbirlerine istemsiz bir şekilde aşık olan çiftimizin yaşadıklarını anlatan bu filmimizde aşk acısı çekmemek uğruna nelerden vazgeçtiklerini, nasıl bir yanlızlığın ve unutmanın eşiğine geldiklerini,  hayatlarındaki en güzel günleri birlikte  mahvetmelerinin filmi diyebilirim ben buna. Bir anda karşılaşıp aşık olduktan sonra  yollarını ayırmaya karar veren çiftimiz yaşadıkları her şeyi unutmak adına bir makinaya bağlanıp, anılarını sildirmek isterler.
Anılar silinir silinmesine de,  son dakika vazgeçmek  istedikleri için, ne zamandan ne silinen anılardan nede bu icat edilen makinadan kaçış yoktur artık her ikisi de için.
Çocukluklarına, anne babaya, sevgiye, yanlızlığa, aşka doğru yelken açan anılar dizisinde, sevgililer  kafalarının içindeki ki kendileriyle, benim burda beynimin yanmaya başladığı andır,   bir araya gelip, saklanmak gizlenmek pahasına her silinen anının arkasından baka kalırlar öylece. 

Bu esnada bizlerde  çiftimizin  sevgili oldukları bu günler içinde ,  ne güzel günler yaşadıklarına şahit olmuş oluyoruz hep birlikte.


Mesela, ilk karşılaştıkları andaki halleri duruş ve tavırları, kılık kıyafetleri gerçekten çok tatlıdır, özellikleri kızın saçlarının mavi oluşu, biraz daha girgin, girişken ve kendini ifade ediyor oluşu.

Erkeğinse daha içsel, daha içine kapanık, utangaç halleri, ama ne istediğini ve bilen biri olması   gözümden kaçmamıştır. 

Ayrılma aşamalarında, ben burada ikisine de çok kızdım, bu kadar birbiriyle anlaşıyorken siz  nasıl bir artisliktir ki ayrılma kararı alıyorsunuz. Daha ne istiyorsunuz arkadaş bu hayattan, seviyorsunuz, seviliyorsunuz, iyi de anlaşıyorsunuz, bir şeylerin değerini anlamak için illaki kaybetmek mi gerekiyor?


Aşk bitti deyince öyle hemen bitmiyor ki ayrılık acısı var, aşk acısı var, aşk sefaleti var, yanlızlığı var, gözyaşı elem keder var, kalp kırıklığı, gece uykusuzluğu ve daha neler neler bekler sizleri.

Aşık olup ayrılmak kolay mı acaba?

Sonuç olarak, ayrılık sonrasında her ne yaşanıyorsa, kimyamızdan neler gelip neler geçiyorsa, çiftimiz bunlara dayanamıyor olacak ki  aşık olduğunuz kişiyi unutmanın, acı çekmeye son vermenin en iyi yollarından biri olarak soluğu hafızayı sildirme merkezinde alıyorlar.

Filmi izlerken bile insanın boğazına bir yumru gelip oturuyor oturmasına da herkes hayatta  bir kere aşık olup illa ki bu illete yakalanmıştır sanırım. 

Hayatlarında  hiç aşık olmamış insanlara naçizane tavsiyem;


Deli gibi sevin, tutkuyla sevin, her şeyinizle tüm benliğinizle sevin fakat, mantığınızda bir parça önde olsun, gözünüz tamamıyla kapalı olmasın. Aşk kesinlikle bir hastalık bunu tüm dünya hatta sağır sultan bile duydu. Aşkın gerçekten gözü kör eden kimyasal bir yapısı var, vücut neye göre enerjisini yayıyor, beyin neye karar veriyor, kalp ne hissediyor bilemem ama sonuçlarının ağır olduğunu çok yakinen bilen bir insan olarak, kime, neye aşık olduğunuzu iyi bilip, hayatınızın kararlarını ciddi anlamda gözden geçirip o şekilde yaşayın her ne yaşayacaksanız derim.


Yeni yıl yaklaşıyor, güzel bire sırt  çantası(ELLE)  özellikle üzerinde gri, kahve ve siyah keçe malzemesinin bol olduğu, ve sivri  burunlu bir bot kestirdim, gözüme görmek isteyenler için  burada  görseli mevcut. Yeni bir yerde çalışıyor olduğumdan masam için şirin mi şirin küçük bir kaktüs de dikmiş durumdayım.  Kış mevsimi için Starbuck'un  yeni fincanları var çok da güzeller neden olmasın diyerek buradan seçerek,  hazır gitmişken de  güzel  vanilyalı filtre kahve içmenizi öneririm. 


Güzel bir yıl dileğiyle, sevgiyle


Aşkla ilgili  film tavsiyelerimden bazıları; aklıma geldikçe ilave ederim:))


*LOVE STORY


*KASIMDA AŞK BAŞKADIR


*NOT DEFTERİ


*50 İLK ÖPÜCÜK


*TİTANİK


*SOĞUK DAĞ

Yorum Gönder

DRİNA KÖPRÜSÜ & THE BRIDGE ON THE DRINA

 ” Dünyanın bir tarafında bir yerde , bir piyango çekiliyor,savaş yapılıyor ve hepimizin alın yazısı da böylece uzaklarda belir...

Günün Resmi

Günün Resmi
Türk Kahvaltısı