5.11.2017

# 2.elkıyafetfestivali # bestfm

İstanbul'da Festivaller


Merhabalar arkadaşlarım, 
 bu kez festivaller şehri İstanbul'dayız. 

  2016 yılında katılmış olduğum ve çok renkli, macera dolu katıldığım  3 festival'den bahsetmek istiyorum   hepinize:))
Festival deyince oh mis çayırlara uzanmak, yeni lezzetli yiyeceklerin tadına bakmak, konser alanlarında coşmak, dostlarla eğlenmenin ve keyfini çıkarmak, biraz kendi olağan dünyanızdan çiçek çocukları moduna çıkmak  iyi hissettiriyor.
İnsanları kaynaştıran, gençlerin bir arada eğlenmesini sağlayan, yenilikçi ve modern dünyanın yeni hobi evleri hobi mekanları, hobi atölyeleridir bu  mekanlar.
 Bizim için  kış mevsiminde gidecek yeni yerler bulmak ,yeni yerlerin izini sürmek , bu tür ortamların  havasını solumak iyi geliyor heyecanlandırıyor.
Bence insanlar öğrendiği alanlarla ilgili etkinliklere katılmalı,bu etkinliklerdeki başarılı olmuş insanlardan fikir ve ilham almalı, bakış açılarını değiştiren, onları yenileyen, ve yeni fırsatlara yön veren insanların tasarımlarından çokca faydalanmalı. 
 2. el kıyafet festivalinde;  neler yaşadık? neler gördük?  neler hissettik?  nelerden keyif aldık? hep beraber resimlerden ve yazılardan takip ederek başlayalım bakalım:))
Garaj Organizasyon: Garaj organizasyon her sene 2.el kıyafet festivali düzenliyor ve bende bu festivallere ara ara katılmaya çalışıyorum. Aslı Kanber Tuzcuoğlu'nun  ve arkadaşlarının düzenlediği bu etkinlik benim için gerçekten çok keyifli geçiyor.  Sarıyer Belediyesinin ve radyo kanallarının sponsorluğu dahilinde yapılan organizasyon'da  müzikler, etkinlikler, step dans showları etkinliğin olmazsa olmazları. 2. el kıyafet  festivalinden  çok ucuz paralara çok güzel kıyafetler, retro işler, tablolar ve vintage ürünler alınabiliyor. 
Kendilerini tanıdığım için çok mutluyum, her sene katılıyorum, ve herkese faydası dokunan, faydalı işlere imza atan bu in
sanı seviyorum. 

Katıldığım bu etkinlikte bende mini bir video çekmiştim hemen onun linkini de şuracığa bırakayım link ayrıca  bu link'ten bu sayfadan  facebook inceleyebilirsiniz. 

 Festival alanını gezerken insanların satmış olduğu  değişik, ilginç  kıyafetler gördüm.  Sadece bir kere giyilmiş veya paketinden hiç çıkarılmamış, etiketli olan bu ürünler kapış kapış satılıyordu. Garaj organizasyon bu konuda gerçekten çok yetkin ve de etkin. Sosyal işlerin, kurumlarını yardım sandıklarının ,sponsor olabilecek firmaların sosyal medyayı çok iyi kullanıp bu etkinliklere destek verenlerin olması çok güzel.
Destek olmadan, yardım görmeden, fikir alışverişinde bulunmadan bu tarz işlerin içine girmek gerçekten çok zordur eminim, inanın ben de ufaktan olsa denedim ve insan  hakikaten gerçekten çok  yoruluyor.

Evde yıllarca kullanmadığınız eşyalar, uzun zamandır giymediğiniz kıyafetler, okumadığınız kitaplar, kolilediğiniz ıvır zıvır'lar  emin olun başka insanların   çok işine  yarayacaktır.
 Komşumuza, arkadaşımıza size olmayan kıyafetleri hediye etmek,  çocukların, bebeklerin  giymediği ve artık kullanamadığı eşyaları, ihtiyacı olan insanlara vermek bizlere çok şey katar.  
Fırsat bulursam, yeni festivallere, tiyatro gruplarına, 
el sanatları, gıda fermantasyonu, psikoloji, ve hiç bir şey yapmama:))) festivallerine'de katılmak  istiyorum. 
Bizde  geçen sene bu etkinliklerden esinlenip yakın arkadaşlarımız ve Facebook grubumuzla açıkhava'da  2. el kıyafet takas şenliği havasında bir şeyler yapmıştık. Savon Garage adı altında gerçekleştirdiğimiz ve  çok ses getirip  eğlenmemize sebep olan bu etkinlik de sağ olsun Star Tv yanımızdaydı. 
 Verdiği destek konusunda kendilerine buradan teşekkür ediyorum. 
Savon Garage için Çekme köy 'deki Doğa parkı kullandık, sabahın erken saatlerinde gidip masalarımızı  ayarladık, herkes evinde kullanmadığı eşyalarla gelip ürün takaslarını  yapmış oldu.

Katılanlar bu işten kazançlı ve herkes mutlu oldu. Bir tarafta açık parkın keyfini çıkarıp, elimizde kahve bardakları muzipliklerle geçen bir günü yeniden yapma kararı alarak günü bitirmiş olduk.  

 Bu sene de yılbaşı için böyle bir etkinlik hayalim var. 
İster dışarıda isterse kapalı modern bir alanda kurulsun etkinliğin amacına ulaşması ve kitleleri bir araya getirmesi çok önemli.  
 Neyi hangi amaçla yapıyor olduğumuzu  bilmek çok önemli, biliyorsunuz, bende bu aralar evrene enerji gönderiyorum sürekli ve enerjimi  yükselterek,  düzenli egzersiz yaparak,  evrenden bir nevi  torpil çalmaya  çalışıyorum. 

POP-UP Kadıköy: Kadıköy'lü yerel üreticilerin sosyalleşmesini ve dayanışmasını sürdürmesi amacıyla düzenlenen Pop-Up Kadıköy pazarına  bakınız  eşim ve oğlumla birlikte katıldık.  Saint-Joseph’liler Derneği’nde düzenlenen etkinlikte birbirinden ilginç el yapımı işler, el sanatları ürünleri,  farklı seramik ürünlerine yer verilmişti. Kadıköy sanatseverler bu konuda gerçekten çok başarılı, sanata ve kendini sanata adayan kişilere destek vererek, onları yüreklendirmek, yaptıkları handmade işlerini rahatça  sergileyip sunabilecekleri ortamlara destek vermeleri çok güzel. 
 İnsanların enerjisini yüksek oranda tutabilmek ve bol kazanç sağlayabilecekleri bu etkinlikler herkesin alışveriş yapması için rahat bir ortam sağlanmakta. Fanzin dergi gruplarının da  katıldığı bu etkinlikte, değişik dergi edebiyat, kolaj işler, el sanatları ürünleri fazlasıyla vardı. Her stand ayrı bir göz şenliği, ayrı bir takip edilesi keyifti. Bu standların sahibi, dönem dönem worksoplar yapmakta ve insanları bu atölyelere davet etmekteler. Hatta bazı proğramcılar ve gruplar için yaptıkları işleri sergilemek amacıyla açık hava atölye günleri düzenlenliyorlar.

 Hoşgeldin 2016 Yılbaşı Festivali: 

Diğer bir katıldığımız  etkinlik ise yine 
Garaj Organizasyon ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen "HOŞGELDİN 2016 YILBAŞI FESTİVALİ'ydi.  Best FM medya sponsorluğunda Harbiye Askeri Müzede kapılarını ziyaretçilerine açarak insanların kaynaşmasını, alışveriş yapmasını ve çıkış kısmında da çukulata ve kahve festivaliyle keyifli bir gün geçirmişlerdi. 
  Her sene katılmayı istediğim, eğlendiğim keyif aldığım bir nevi kış eğlencesi olarak gördüğüm bu festival bize çok iyi geldi.

Ekşi Fest Festivali; Ekşi sözlüğün Ekşi Fest festivaline de katıldık.  Maslak ormanında gerçekleşen festival, reggie, blues, rock, punksurf ve daha bir çok müzikle inanılmazdı.  Geniş konser alanları, oyun konsolları ve yeşilin doğanın koynunda eğlenceye sınır yoktu. burada  
  

Festivaller geldi geçti yenilerini takip edip güzelliklere  yer açmak lazım. 
 Bu yıl hepimiz için  çok pozitif bir yıl olsun.   
2018 yılında  Blogerlar için muhteşem şeyler olsun. 
 Enerji modumuz  her zaman yüksekler de  olsun.  
Siz olumluysanız  hayat da size  olumlu olsun. 
Sevgiler arkadaşlarım, yıl boyu  keyifle, pozitif enerjiyle kalmanız dileğiyle:))
1 yorum:

TURKISH DELİGHT

Osmanlı saray mutfağından günümüz Türk mutfağına kalan tatlı bir miras…  Lokum Türkiye’ye “Egzotik Doğu” imajının atfedilmesiyle...

Günün Resmi

Günün Resmi
Hüzün