13.01.2019

# aykutoğut # ego

Evren'den Torpilim Var & I Have a Torpedo From The Universe


Selamlar herkese, 
Şu anda yeni okuduğum ve inanılmaz bir şekilde etkilenip,  noktasından virgülüne okuyarak hayatıma geçirdiğim, sonuçlarını sürpriz bir şekilde  geri almaya başladığım  bir  kitabın önerilerinden bahsedeceğim sizlere.

Adı başlıktan da göreceğiniz üzre; 'Evrenden torpilim var'' Yazarı Aykut Oğut;
 Bazı kitaplar vardır, okur geçersiniz, yazdığı methiyeler kurallar kişisel gelişim martavalları bir kulağınızdan girer diğer kulağınızdan geçip gider. 
Evet  işte bu kitap öyle bir şey değil, kitabı okuyup anlama ve hayata geçirme başarımızın  sırrı, satır aralarını dikkatlice okuyup,  istenilen  egzersizleri düzenli olarak yapmamız ,  heyecanınızı devamlı  canlı ve diri tutmanız,   gerçekten yaşamda neyi istiyor olduğumuzu  bilmemiz  ve  kendimize  inanma gücümüzdedir. 

Okuyanlar  bilir bir dönem Secret diye bir kitap çıkmıştı, bayağı favori bir şeydi, işte evrene olumlu düşünceler göndermek, olumlu düşünmek, olumlu düşüncenin sonucunda zengin olmak  bla bla bla  bu böyle acayip bir furyaydı o zamanlar.
 Fakat kitap bize taa  o zamandan bu  gerçeği fısıldamış pozitif olmayı  fakat bizler görmek istememişiz. 

 Tabi şimdilerde artık  herkes bu olumlu düşüncenin gücünü, evrene gönderilen olumlu-olumsuz   enerjileri, ağzımızdan çıkanların bir gün mutlaka dönüp dolaşıp bizi bulacağı yönündeki algıyı artık iyice anlamış durumda. 
Ben genelde bu evrene mesaj gönderme olayını düşünmüş, kenarından kıyısından yanlışlar  yaptığım için istediğim noktaya gelememiştim.
 Tıpkı gitarın tellerini ayarlamak gibi, kitabı okuyunca anladım ki benim de gözden geçirmem gereken bazı ayarlamalar söz konusuydu. 

 Evrene  mesaj gönderiyorum ama içinde olumsuz bir cümle kurduysam o iş yine yaş, kurduğunuz cümleye çok dikkat etmeniz gerekiyor, tamamı olumlu tümcelerle  geçmeli.

Evren şu şekilde oyununu başlatıyor, öncelik tabi ki çocukluğumuz da aldığımız kararlar, yaşadıklarımız, etkilendiğimiz, örnek gördüğümüz modeller, hislerimiz çok önemli bu bize yaşatılan duygular  yaşamımız boyunca alacağımız kararlar da önemli bir yere sahip oluyor.
Bilinçaltınız da, egonuzda, gerçek öz benliğiniz de oyunun şartları size göre  çerçevelenmiş   oluyor.

Öncelikle bir düşünün, siz olumlu mu ? olumsuz mu  birisiniz? 
 çevrenizde görmüşsünüzdür, ağzından çıkan her olumsuz cümle gelip o kişiyi buluyor ve her şeyi kendine mıknatıs gibi çekiyordur.   Evren sizin  emrinize amade ağzınızdan her ne çıkıyorsa, ne düşünüyorsanız  size  gelecek paketin  içinde de bunlar olacaktır. Olumsuz düşünceleriniz ve siz.
 Hiç bir şey sürpriz değil yani aklınızdan, içinizden ne geçiriyorsanız, neyi şiddetle arzuluyorsanız size  gelecek olan da  odur.  

Evren, enerji, ego meselelerini  incelerken, öncelikle şu yaşadığımız hayattan keyif almasını öğrenmemiz şart, kendimizle barışık olmamız şart, şartlar ne olursa olsun, kalbimiz ve  anın getirdiklerinden keyif almasını öğrenmek durumundayız.

Evrenle iletişim kurmak istiyorsak elimizdeki enerjiyi olumlu olarak evrene geri göndermek durumundayız. Olumsuz düşünceleri aklımızdan çıkarmalıyız.
Her şey zaten büyük bir enerjidir evrende aslında, bizlerde enerjiden oluşuyoruz ne güzel. 
Güzel bir müzik dinlediğimizde , ürperen tenimizde, içimizden hıçkırarak  ağlama isteği geldiğinde, başımıza  gelen en kötü olaylar karşısında,  ezik duruş da, veya kendimizi  en güçlü, en harika, en yıkılmaz gördüğümüz anda vücudumuzun  kan akışının nasıl değiştiğini, kalbimizin  nasıl çarptığını, adrenalin salgıladığımızı   çok heyecanlandığımızı hepimiz deneyimlerimizden çok iyi biliyoruz. 
Bu olanların hepsi vücudumuzdan  yayılan yüksek enerjinin gücü.

Ve biz istersek;  Enerjimizin  oto kontrolünü ele geçirebiliriz. 
Dilerseniz, vücudumuz da  değişen enerji akımını şu testlerle'de yapma şansınız var. Ben denedim, gerçekten vücudunuzda gel git dalgalanmalar, farklı frekanslar yaşanıyor. Bir anda üzgünken bir anda güçlü olma haline geçiyorsunuz. İşte testiniz burada 


Daha fazla örnek vermemiz gerekirse; bir iş görüşmesine gidiyorsunuz, omuzlarınız çökük, boynunuz bükük, umudunuz bitik enerji frekansınız yüz üzerinden %35'de olursa, görüştüğünüz insan da nasıl bir intiba bırakırsınız bir düşünün, siz kendinizi sevmezken, beğenmezken, bu işe layık görmezken işveren sizi nasıl bu işe layık görüp  alabilir!
Bir de tam tersi şöyle düşünün, öyle bir güç ve enerjiyle  gidiyorsunuz o iş görüşmesine, frekansınız %80, bundan sonra yaşayacağınız olaylarda bu frekansta da  karşılaşacağınız insanlar, konuştuğunuz kişiler, karşılaştığınız  insanların frekansı %80'dir. Yani artık enerji  voltranını bulup kendi pozitif enerjinizi yakalamış oluyorsunuz.   
Bu  özgüvenli halinizle istediğiniz işi ve  maaşı, istediğiniz şartları oluşturabilirsiniz.  
Ben başarabilirim, kendime güveniyorum, bu iş için seçilmişim mesajını da karşı tarafa verdiğiniz anda  hakkettiğiniz saygı ve sevgiyi de  görürsünüz. 

Böyle bir ruh haliyle katıldığınız toplantı da tüm gözlerin üzerinizde olduğunu hissedersiniz. 
Olmaz öyle  bir şey demeyin, 2 gün önce bizzat ben kendim yaşadım iş görüşmem de:)) 
Ben bu şekilde örnekler verdim, siz hayatınızda ne yaşıyorsanız  o yönde yapın enerji olayınızı. 
 Bu olayı daha çok insanlarla konuşun ve  yayın mümkünse;  Evrenden torpilli olumlu blog grubumuz bu şekilde daha da genişler belki:)) Nede olsa tüm grup artık evrenden torpilliyiz:))) 
Olumlu düşünmenin ilk adımlarını ilk tohumlarını buradan atarak başlamak lazım.   
Ben kitabı okumaya başladığım anda bir takım  olumsuz düşüncelerimi değiştirdim yerine olumlu, pozitif, gelişimci, girişimci, sevecen, sevgili, ilgili düşüncelerimi koydum. 
 İçimde ki düşüncelerimi netleştirdim. Yapabilirim, yapacağım, bunun için varım, olumsuz düşüncelerimi, içimde savaştığım negatif egoyu alıp yerden yere çarptım, içimde sinsice dolaşıp, alttan alta bana fikir veren gıcık egom'a  resmen savaş açtım. 

 Sen böyle düşünebilirsin ama ben bundan böyle böyle olacağım, böyle yapacağım, her şey bu şekilde olacak diyerek yoluma devam eder oldum.
 Hala da ara sıra kitabı okuyup kendime göre notlar alıyorum.
 Yaptığım çalışmanın sonucunu aldığımı görmek de ayrıca beni mutlu ediyor.
 hayatım istediğim nokta da  mükemmelleşmeye başladı.:)))

Arada yan yatıp çamura battığım anlar da olmuyor değil,   Polyannacılık işi değil tabi bu enerji meselesi, ciddi bir konu üzerine eğilmek, mantıklı hamlelerimizi gerçekleştirmemiz lazım. 


Eminim bu  kitabı alıp okuyunca,  işlene gerçek kuralları hayatınıza geçirince, yolunda gitmeyen, sizi tökezleten, bıktıran şeylerin nasıl da  bir bir yolunu bulup değiştiğini  görünce sizler bile  şaşıracaksınız , aslında şaşırmış  olmayacaksınız zaten kendinizi bu duruma alıştırmış bu duruma ufaktan  siz getirmiş  olacaksınız. 
Ve inanın yıllardır yaşadığınız bu saçma sapan döngülerden kurtulup, mutlu bir ilişki, kalıcı dostluklar, zenginlik ve kariyer yani evrenden her ne istiyorsanız ne hak ediyorsanız bizzat karşılığını bu vesileyle bulacaksınız. 
Pozitif enerjiyi yayarken yapmanız gereken diğer bir püf noktasına gelecek olursak; İstediğiniz şeyleri daha olmadan yaşıyor gibi olmanız  o heyecanı içinizde hissetmeniz evrenin sizin bu konuda ne kadar kararlı olduğunuzu  görmesine yeter.   
Bu arada olmasını  istediğiniz şeylere de dikkat etmelisiniz,ağzınızdan çıkacak her cümle çok önemli.  Hayatınız da istediğiniz şeyleri alacak yeriniz var mı? bu enerjiye bu güzelliklere hazır mısınız? Bunun için kendi alanınızda yer açtınız mı? Başınıza geldiğinde nasıl davranacaksınız? Bunları da düşünerek isteklerinizi gözden geçirmek te fayda var.
Sizler olumlu enerji yaydıkça, enerjinize uygun kişileri, olayları, para durumunu, sevgiliyi, kısaca etrafınızdaki her şeyi  kendinize çekmeye başlayacaksınız.

 Olumlu görünüp, olumsuz isteklerle bezenmiş düşüncelerinizi  evren yine tekrar size gönderecektir, evrenle oyun oynamayı aklınızdan geçirmeyin;  sizin isteklerinizi asla es geçmeyecektir siz ne isterseniz onun karşılığında olanları alacaksınız. 

Hayatınızdaki ilk pozitif  oluşumların gerçekleştiğini, evren size minik minik göz kırpmaya, olayları vesile etmeye başladığında anlayacaksınız. 
Yani bu mudur? bu kadar mı demeyin, istemeye evrenden istemeye devam edin. 
Gizli benliğinizde, içinizde gizli , olumsuz bir düşünce barındırmadan, isteyerek severek öz güvenle yapabileceğinize inanarak istemeye devam edin. 
 Evrenden öyle güzel şeyler öyle olumlu frekanslarda olaylar isteyin ki; Evren sizin sesinizi duyduğunda, heyecandan tüyleri diken diken olsun, gözlerinden yaş gelsin, enerjinizle dağları oynatabileceğinizi bilsin.
 Siz yeter ki siz isteme şeklini bilin ve  İSTEYİN!

Yaparken de mutlaka aşağıda belirttiğim başlıklarda  egzersiz yapmaya devam edin.
 Bu yapılan egzersizler, size istediklerinizi elde ettirmek için değil, sizin belli düşünce kalıplarından çıkmanız ve size istediğinizi elde etmenizi sağlayacak düşünce kalıplarına sokmak  için yapılan uygulamalardır. 
Yoksa bol keseden düşündüm olmadı , yaptım olmadı derken bulursunuz kendinizi. 
Kitabı okumaya devam ettiğim için geri kalan bölümler hakkında detay veremiyorum.
 Umarım en yakın zamanda okumanız  ve etkin bir şekilde hayatınıza geçirme şansınız olur. 
Aşağıda verdiğim örnekler, farazi, yüzeysel örneklerdir, sizler bu örnekleri çoğaltıp, yeni başlıklar ve kendinize özel alt segmentler oluşturabilirsiniz.
 Kitabı bir an önce almanız sizin faydanıza olacaktır, ayrıca Aykut Oğut ve eşi Esra hanımın seanslarına katılabilirsiniz, youtube videolarını izlemek isteyenler için linklerini buraya bırakıyorum. ilgili link paylaştım. İlgili Videolar burada.

Veda

Unutmayın hayatınızın ipi sizin elinizde, güç sizde, ve evren emrinize amade dostlarım.
Hepinizi çok seviyorum, sevgiyle kalın.   

*Aman ha bu egzersizleri bir defa söyleyip geçmeyin hiç bir hükmü kalmaz.

*Konu aciliyetine göre bir dua gibi, ritüelleştirin. 

*Bu egzersizleri yapmadan önce mutlaka hedefinize odaklanın, tabi ki sonuç beklediğinizi biliyorum fakat; önceliğiniz sonuca giden yollarda hedefinize  küçük adımlarla ilerlemek.
 *Bunu yanlış anlamamanız için şöyle örnek vermek gerekirse; A noktasından B noktasını geriye çekmekle, adımları küçültmekle, hayalinizden vazgeçmek arasında büyük fark vardır.
 Siz  bu planları yaparken, ufak adımların sizi geriye çektiğini, hayalinizden uzaklaştırdığını düşünebilirsiniz.
 *Fakat bu ufak hayaller, sizi asıl sonuca götürecek tek gerçektir.
 Kişisel gelişim kilo vermek gibi bir şeydir. Spor salonuna gidip, iyi bir antrenman yapıp, taze sıkılmış bir portakal suyu içmek, elbette son derece faydalı, ama o kadarla kalmıyor. 
*İstediğiniz kiloya ulaşana kadar, her gün tekrar etmeniz lazım egzersizlerinizi:)

Ben ne diyorum, kendi işim olsun sevgili evren, beni unutma:))


İLİŞKİ EGZERSİZİ
*Son derece huzurlu ve keyfili bir ilişki içindeyim.
*İlişkide  özgürce kendim olabiliyorum. 
*Birlikte saatlerce vakit geçirebiliyoruz. Ayrıyken de birlikteyken de günlerim son derece keyifli geçiyor. 
*İlişkimde çok sevilir ve saygı görürüm.
*Her zaman mükemmel insanlar beni buluyor.
*Karşıma sorumluluk sahibi insanlar çıkıyor.
İlişkim, hayatımın diğer alanlarını da pozitif bir şekilde etkiliyor. 

İŞ HAYATI EGZERSİZİ

*Her zaman başarılı olurum
*Her zaman saygı ve sevgi görürüm.
*Her  iş yerimde uzun yıllar çalışırım
*Her zaman maaşım ve imkanlarım iyidir
*Her zaman iş arkadaşlarımla çok iyi anlaşırım
*Mesleğimde son derece başarılı bir noktaya geldim.
*Benim de iyi olduğum noktalar var, şu  şu ve şu alanlarda kendime güveniyorum. 
*Bugün yapılacaklar listemdeki her işi, son derece büyük bir keyifle kolayca yapıyorum.

DOSTLUK EGZERSİZİ
*Dostlarım beni çok sever ve değer verir
*Dostlarım aramda kuvvetli bir bağ vardır.
*Dostlarım çok güvenilir insanlardır
*Dostlarım hayatıma değer katar
*Evde arkadaşlarımızı ağırlarken  çok güzel vakit geçirebiliyoruz. 

PARA EGZERSİZİ
*Benim cüzdanım her zaman parayla dolu olur
*Her zaman fazla kazanırım
*Bolluk, zenginlik ve refah içinde yaşarım
*Bana ummadığım yerlerden ek paralar gelir
*İstediğim her şeyi alma gücüne sahibim. 
*şu an çalışıyorum bugünüm ve yarınım daha güzel olsun diye.
*Para biriktiriyorum.
*Her gün beni rahat ettirecek kadar paraya sahibim.
*Çalıştığım şirket, her seferinde tam vaktinde ödeme yapıyor.


ŞÜKÜR EGZERSİZİ

*Huzur dolu bir evim olduğu için şükrediyorum.
*Son derece keyifli bir ilişkim, evliliğim olduğu için şükrediyorum.
*Maddi kaynaklarım için, sadece sevdiğim işleri yaparak para kazanabildiğim için şükrediyorum.
*Etrafımda sevecen, pozitif dostlarım olduğu için şükrediyorum.
*Hayatımdaki tüm güzellikler için şükrediyorum.OLMAMIŞ FAKAT OLMUŞ GİBİ YAPTIĞIMIZ EGZERSİZLER

*Yeni ve güzel  bir ev aldığım için şükrediyorum.
*İdeal kilomda olduğum için şükrediyorum.
*Şahane dostluklarım  ve yeni iş ve özel arkadaşlarım olduğu için şükrediyorum.
*Her güne sağlıklı uyandığım için şükrediyorum.
*Elimdekilerin kıymetini bildiğim için şükrediyorum. 
*Hayatımdaki bolluk ve bereket için şükrediyorum. 
*Eşimle birlikte gittiğimiz tüm tatiller ve mutluluğumuz için şükrediyorum. 
*Harika bir işim ve çok keyifli bir çalışma ortamım olduğu için şükrediyorum.
*Hayal ettiğimi her şey için şükrediyorum. 
*Karşıma yeni iş imkanları çıktığı şükrediyorum. 
*Gelirimi %10 oranında yükselttiğim için şükrediyorum.
*Parayı kolayca hayatıma çekebildiğim için şükrediyorum. 

 (HAYALLERİNİZE ULAŞMA  VE PANO HAZIRLANMASI)
Sizde bir yaratım panosu hazırladığınızda yada panonuza olmak istediğiniz, yapmak istediğiniz, sahip olacağınız ve hayallerinize dair resimler, görseller, grafikler kesip asabilirsiniz böylelikle beyninize yepyeni bir gerçeklik sanki; hali hazırda olmuş gibi yutturabilirsiniz. Beyin bir kere inandığında, ego da bundan etkilenecek, böylece sizin yaratımınız çok daha kullanışlı hale gelecektir.
*Yeni arabamın resmi
*Yeni telefonumun resmi,
*Zayıflayınca ben
*Yeni bilgisayarım
*Yeni evim
*Yeni iş ortamım
*Yeni yatırımlarım
*Yeni iş anlaşmalarım
*Yeni ev dekorum
*Yeni arkadaşlarım diyerek liste uzar gider, 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir Dinozorun Anıları / Mina Urgan

*İhtiyarlar ne yaparlar?  Anılarını yazarlar.  Ben de bunu yapıyorum işte. Günce tutmak alışkanlığı olmadığı; ancak altmışın...

Günün Resmi

Günün Resmi
Hüzün