18.08.2017

# doğalyaşam # evdehaftasonu

Haftasonu bizim evde durum:)


Herkese merhaba;
Hafta sonu bizim evde durumlar nedir? neler yapıyoruz? evde hayat nasıl geçiyor? bazen çok sıkıcı olabiliyorken, bazen inanılmaz keyifli geçen ev hayatımızı, gündelik yaşantımızı  paylaştım bu yayın da sizlerle:)
T-shırt tasarımları yapmayı seven biri olarak, her daim yeni şeylerle beslenmem, yeni şeyler icat etmem, yeni yapılan çalışmaları takip etmem gerekiyor. Bende bu sebeple, internet'ten görüp beğendiğim bazı tasarımcıların çalışmalarından ilham alarak, hafta sonu evde oturup çalışmalar yapıyorum. 
Evde dağınık bir ortamda, kafamda iyice karışmış bir durumdayken,  çizdiğim bu çalışmalar her şeye ilham olabilecek ve her objeye yakışacak şekildeler. Bu bazen t-shırt, çanta, elbise, ve ev eşyası olabiliyor.    
En çok kolaj türü şeylerden ilham alıyorum. İyi bir hayvan sever olarak, hayvanların dünyasını  anlatan ve kedim Pıtır'ın ölümünden sonra da  hayvan severlere  kedi, köpek ve atları   anlatan şeyler tasarlamak  istiyorum. 
İnternet ve Pinterest bu konuda ilham almam için çok güzel bir kaynak, kullanalım kullanabildiğimiz kadar resmen hazine dolabı burası:)
Ben genelde hafta sonlarımı kimi zaman  çizmeye, yazmaya, karalamaya, okumaya,  kimi zaman da bir çok dergi ve kağıtlardan kestiğim özel kağıtları  yağlı boya tekniği kullanarak kolaj yapmaya veriyorum.  Çalışma masam gördüğünüz üzre çok fazla dağınık olabiliyor bazen, her şey orda gözümün önünde dursun istiyorum. Yazacağım notlar, sözler,  her şey orada yanımda baş ucumda dursun ki  ilham alıp anında bir tasarım harikasına, projeye dönüşebilsinler.

Böylesi sanatsal işlerle uğraşıp en sevdiğim şey; yani türk kahvesi keyfi de  yaptıktan sonra, gün içi işlerin akışı biraz daha hızlanabiliyor. İş güvenlik ekipmanlarıyla ilgili  firmalara tanıtıcı mailler,  ürün bilgileri, ürün detayları verip, haftayı organize etmek adına, telefonla görüşüp randevu almaya çalışıyorum.  Genel de bu olayı cumartesi günleri yapıyorum, çünki tüm fabrikaların hepsi hafta sonu çalışmıyor. 

Hafta sonu ki bu mutlak pazar günüdür:)) geç uyanma ve sonrasında güne kahvaltısız başlamamak adına :))   Maydanozlu , dere otlu, bol peynir karışımlı mini kahvaltılara bayılıyorum. 
Balkonda, teras da veya açık havada,  bol yeşillikli kahvaltı keyfi bizi bekliyor her zaman. 

 Bahçe içinde verandalı evlerde, temiz hava ve   mümkünse deniz kenarına yakın   yerlerde yapılan kahvaltının keyfini de  hiç bir şeye değişmem. 
  
 Hepimiz toplum olarak; farkında olmadan sabah , öğle ve akşam yemeklerinde  o kadar çok kalorili yiyecekler tüketiyoruz ki hiç bir şeyin farkında olmadan, yemek güzel ama sağlıklı yemek daha güzel,  inanın bu kötülüğü vücuduz hak etmiyor, fazladan bir ekmek, fazladan yenilen abur cubur, ekmeğe sürülen reçel, Nutella tarzı şeyler sizi daha fazla yemeğe daha fazla kalorili şeylere bağımlı hale getiriyor.  
Hafta içi yeni bir kanal keşfettim güzel, ilham verici, eğitici ve öğreticiler.   Aile, çocuk, ilişkiler, pasta yapımı cücelerin yaşantısı hele bir program var bayılıyorum ona,  Rolapların çiftliği, (Küçük insanlar, büyük dünya)  gece eşimle büyük bir zevkle izlediğimiz Ağır yaşamlar, Son şans kliniği de çok güzel.    Programın için de insanlarla yapılan organizasyonların sonucunda ne hissettiklerine dair yapılan  röportajlar çok çarpıcı. 
Olumlu yaşam önerileri doğrultusunda, hayatlarını düzene sokmaları ve iyi bir gelişim ilerleme göstermeleri çok güzel. Şimdilerde de eski, yıkık evleri ucuz fiyata  alıp tamirattan geçirip satışını yapan karı kocanın programını izliyorum.  kanalın adı TLC, mutlaka görmüşsünüzdür.  Merak edenler için buradan inceleyebilirsiniz.

Evde durduğumuz vakit özellikle de  hafta sonu zaman çok yavaş akıyor, dışarı çıkıp market alışverişi yapmak, ortalığı derleyip toparlamak, uzun telefon görüşmeleri yapmak, yeni ürünler hakkında incelemeler yapmak, makyaj yapıp biraz kendime bakmak:)) akşam olunca düzenli ve sağlıklı yemek yemenin ardından mutlaka iyi bir film izleyip kendimize ders çıkarmak, bir taraftan kitabımı okumak, eşimle kahve içmeye kaçmak, teras da uzun sohbetler yapmak, yürüyüşe çıkmak, bana hep iyi gelen şeyler, terapi alanımı kendim oluşturuyorum galiba, çok hareketli gibi görünmese de elimden geldiğince hayatımı renklendirmeye, iş hayatımdan  ödün verip arkadaşlarımla zaman geçirmeye çalışıyorum.  Dışarı çıktığımda mutlaka yeni bir şeyle, yeni bir fikirle eve dönmek beni yenileyen en iyi şeyler diyebilirim.  15-20 senedir araç kullanmama rağmen geçen gün bir kızın motor kullandığını gördüm çok hoşuma gitti, dedim ki neden olmasın, 2-3 saatlik bir ders sonrasında bende motor kullanabilirim.? Takarım kafama kaskımı, giyerim montumu, ve giderim rüzgarın beni götürdüğü yerlere :)
 Gerçekten bunu ciddi olarak düşüneceğim, bir gelişme olursa mutlaka yazarım sizlere zaten:))Tülin'nin motoruyla geçirdiği maceralar diye.

 Büyük evleri şekillendirmek, derlemek toparlamak daha kolay, fakat eviniz benimkisi gibi küçükse biraz uğraşmanız gerekebilir. Çoğu gereksiz, eşyaları kolileyip,  dar alanlarda kullanım alanları  açınca tabi biraz daha işimiz evde kolaylaşıyor gibi. Kullanmadığımız işimize yaramayan tüm kıyafetlerimizi ihtiyacı olan kişilere verdik. İlgimi çekmeyen benimle alakası olmayan kitapları kitap takas evlerinden değiştirip yerine bir çok yeni kitaplar aldım. Fazla olan dergi ve ıvır zıvırı koliledim. 
 Evdeki halıları, yıkayıp kaldırıp, yerine günlük daha rahat temizleyebileceğim yeni halılar aldım.
 Tv ünitesinin kırılan kapaklarını atıp alt kısma sevdiğim kitapları koyup kitaplık havasına soktum.  Çiçekleri çok sevdiğim için yeni bir çiçek düzenleme alanı oluşturdum. Orkide, kaktüs, sulukent, mandalina ağacıma yeni yerler açıp, kaktüslerime beyaz saksılar aldım. Şu ara en çok istediğim çiçekler şöyle; nar ağacı, zakkum ağacı, bonsai çiçeği alıp bakmak istiyorum.  
Kedim  Pıtır için yeni bir çam ağacımız var artık. 
Ayrıca tatow'un özel çiçekleri var ve bu çiçeklerin domates ve biberlerini  sabah  kahvaltı sofrasında yemek de çok keyifli. Umarım ilerde bahçeli bir evimiz olur da, bahçesinde kediler, köpekler, tavuklar, minik bir kuzu besleriz. 
Hamak keyfi yapıp,   havuza giren neşeli çocukların sesiyle neşelenmek zor olmasa gerek.  Sevdiğim dostlarımla yenilen akşam yemekleri de şahane olur elbet. 
 Aslında bunlar hiç de zor değil, biraz bu konuda yoğunlaşmak, arsaları takip etmek, ev planlarını yada size uygun bir ev  planını hayata geçirsek yeter, umarım bu hayallerime günün birinde ulaşırım.   

Uzun zamandır saç bakımı, yüz bakımı ve kişisel bakımla ilgili araştırmalar yapıyorum. Yeni yazımda kozmetik ürünler, saç bakım ürünlerimi paylaşmak istiyorum. Kullandığım ürünler içindeki papatya ve diğer bitkisel ürünler saçımı yumuşatmakla kalmadı,  aynı zaman da çok güzel kokmasını da sağladı.  Saçımla ilgili  neler aldım, nasıl kullandım? Yeni keşfettiğim  japon firmasından aldığım saç, makyaj kozmetik ürünleri neler?  Saçıma nasıl bakım yaptım? yeni yazı dizisi yolda pişmek üzere:)) Ürünleri kullanıp test ettikten sonra, garantili bir yazı olsun istiyorum kozmetik yazım. 

Şimdilik hoşça kalın, yeni yazı da buluşuncaya değil  güzel hafta sonları olsun hepiniz için,  mutlu yaşayın, hep mutlu olun  güzeller güzeli evlerinizde. 


Birgülüm:

Eski evimizden bir kare, kolajlara merak sardığım dönem bu dönem:))
Yorum Gönder

Sevgililer Günü Denklemli Bir Şey

İlk sevgilimi hatırlayamayacak kadar küçük olduğum için adının Mehmet olduğunu bilmeniz yeterli:)) İlkokulda tüm kızların aşık olduğu d...

Günün Resmi

Günün Resmi
İçimdeki korku