4.02.2017

# akyaka # azmak nehri

Marmaris


Sevgili dostlar size bu yazıları 2 günlük  bol ateşli, bol ağrılı geçen hastalık  evresinden sonra yazıyorum. 
Önce can sağlığı diyorum, bol bol limon, ıhlamur allah ne verdiyse  hastalık öncesi önlem amaçlı bol bol için ve dinlenin. 
 Kara kış fena çarptı bu sene herkesi, ve aklıma gelmişken nikotinden ve onun türevlerinden uzak durun can dostlar hele benim gibi direk dumanına maruz kalıyorsanız geçmişler olsun derim. 
 Uzun yıllar önce Ege bölgesini ve Akdeniz bölgesini tırım tırım gezmiş biri olarak,  aklımda hep Marmarisi daha detaylı gezmek vardı, o da bu zamana kısmet oldu ben genelde bu tür gezilere  http://www.anitur.com.tr/kurumsal/ani-tur-hakkinda katılıyorum.  Hem fiyatları uygun hem de  bir turda 12 şehir  birden görüyorsunuz, Servis güzel, tur rehberleri çok iyi, oteller müthiş, yemekler, nefis, akşam eğlenceleri şahane, birbirinden güzel, kaliteli hoş insanlarla tanışıp  bir anda kaynaşıyorsunuz tatil modunuzda.
 Her şey para değil illa valla kıyın paranıza gidin Anı turla.

 Hayalimde çok güzel bir yer olarak düşlediğim Marmaris hakkatende beni hiç yanıltmadı, gerek doğası, gerek denizi, gerek kaldığımız otel, ve çevresinde koylar, etkinlikler hepsi de süperdi, şimdi sırayla hepsine değinmek istiyorum.  Umarım en kısa zamanda sizlerde ruhunuzu ve bedenlerinizi bu güzel yerler de dinlendirme fırsatı bulursunuz.http://www.classbeachotel.com/

Biz tekne turu ve jeep safari de yaptık, bu kadar eğlendiğimi, ruhumuzun  he şeyden ve gezmekten  keyif aldığını daha da hatırlamıyorum. 
Aşağıda verdiğim linkden tüm yat turlarının detaylarını bulabilirsiniz. Özellikle Kleopatra koyuna ve Dalyan çamur banyosuna gidin.

Marmaris deyince insanın ilk aklına gelen şey , tabiat harikası, birbirinden ilginç güzel koylarıdır. Sahilde çok değişik tekneler var, fiyat alıp atladık birine, koylarda yüzdük, güneşin sıcaklığını hissettik, güneşlendik teknenin terasında, geçen teknelere ve tursitlere  el salladık. Güzel yemekler yedik, tatilin ve güneşin tadını doyasıya yaşadık. Fazla kalabalık olmayan teknemizde günümüzü gün ettik, zaten fazla da turist yoktu, boştu her yer. 

Ülkemizde artık fazla turist yok, hatta hiçbir yerde yok diyebilirim. Varsa da hepsi ya Arap, ya da Suriyeli,  Marmaris esnafının dükkanları bomboştu belki gece clubları bir nebze ama  oda yeterli değildi bence.  
Biz gelmeden önce biraz araştırma yaptığımız için kendimize 4-5 gün kalabileceğimiz  sahile yakın verandalı bir otel ayarladık.   Fiyatlar çok uygun, daları güzel, yemeğinizi gün batımına karşı geniş teraslı veranda da yiyorsunuz,  hele bizim gibi karı koca gezmeye meraklıysanız bu otel tam da size göre derim. Gitmek isteyenler için linki yanda paylaşıyorum. http://www.classbeachotel.com/

Barış Manço'nun dediği gibi nane limon kabuğu diyorum, sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı beslenin iyi uyuyun sigaradan uzak durun, mutlu olun mutlu kalın can dostlar:))
Marmarise gelipte o meşhur jeep safari turunu yapmamak olmaz deyip,  bizde atladık jeeplere  doğru safariye, inanın çok eğlenceli, çok keyifli , çok komik, bol kahkalı bol ıslanmacalı, geçiyor, ıslanacağınız için yedek kıyafet ve su geçirmez yağmurluk belki su geçirmez çanta almanız iyi olur. 

Safari turunuzda, Turgutlu şelalesinde mola veriyorsunuz, tur rehberleri eşliğinde öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz, ayrıca şelaleye girenlerde oluyor ben de girdim  buz gibi insan donuyor resmen ama hastalıklara iyi geldiği söyleniyor.


Madame Savon Türkiye iş başında:))


Buradan o çok konuşulan merak edilen yere Akyaka Azmak koyuna gittik.


Burası benim 2. bonusum yeniden gelmeye, keşfetmeye değer, ve hatta kalırım bile:)) Birde Turunca yeniden gelmek isterim. 
Kahvaltı keyfi olmadan olmaz:))  İncirler, reçeller, tatlılar, bal kaymaklar hep si de nefis Kahvaltının gözdesi bana göre   Mustafanın Kayfesi,http://www.gokceadarehberim.com/nm-Mustafa_n%C4%B1n_Kayfesi-cp-339Şimdi de  Dalaman da uçsuz bucaksız sahildeyiz.  Kral mezarlarıyla bütünleştik burada..Turunç
Selimiye


Dalyana gittiğiniz de  özellikle de tekne turu yapacaksanız,  Dalyanın  en son sahil kısmına kadar yürüyerek,  çok daha  uygun fiyatlarla teknelere binebilirsiniz. Gezi sizi dünyanın en güzel plajına götürecek, İz tuzu plajına:)http://www.dalyaninfo.com/dalyan-iztuzu.html
 Caretta caretta kaplumbağlarının yumurtalarını bıraktığı Dalyan'daki İztuzu Plajı'na.

Yorum Gönder

DRİNA KÖPRÜSÜ & THE BRIDGE ON THE DRINA

 ” Dünyanın bir tarafında bir yerde , bir piyango çekiliyor,savaş yapılıyor ve hepimizin alın yazısı da böylece uzaklarda belir...

Günün Resmi

Günün Resmi
Türk Kahvaltısı