5.11.2017

# 2.elkıyafetfestivali # bestfm

İstanbul'da katıldığım festivaller


Merhabalar arkadaşlarım, Festivaller şehri İstanbul'dan sesleniyorum sizlere:)) 
  2016 yılında katılmış olduğum ve çok renkli, macera dolu,enterasanlıklarla dolu  beğenerek katıldığım  3 festival'den bahsetmek istiyorum bu yayında hepinize:))
Festival deyince oh mis çayırlara uzanmak, yeni lezzetli yiyeceklerin tadına bakmak, konser alanlarında coşmak, dostlarla eğlenmenin ve keyfini çıkarmak, biraz kendi olağan dünyanızdan çiçek çocukları moduna çıkmak gerçekten iyi hissettiriyor  insana.
İnsanları kaynaştıran, gençlerin bir arada eğlenmesini sağlayan, yenilikçi ve modern dünyanın yeni hobi evleri hobi mekanları, hobi atölyeleri desek doğrudur bu güzeller güzeli etkinliklere evsahipliği yapan yeşilimsi ve doğalımsı cafemsi ortamlara.
 Bizim için  kış mevsiminde gidecek yeni yerler bulmak ,yeni yerlerin izini sürmek , bu tür ortamların  havasını solumak iyi geliyor, heyecanlandırıyor galiba.. 
Bence insanlar öğrendiği alanlarla ilgili etkinliklere katılmalı,bu etkinliklerdeki başarılı olmuş insanlardan fikir ve ilham almalı, bakış açılarını değiştiren, onları yenileyen, ve yeni fırsatlara yön veren insanların tasarımlarından faydalanmalı. 
 2. el kıyafet festivalinde;  neler yaşadık? neler gördük?  neler hissettik?  nelerden keyif aldık? hep beraber resimlerden ve yazılardan takip ederek başlayalım bakalım:))
Garaj organizasyon her sene 2.el kıyafet festivali düzenliyor ve bende bu festivallere ara ara katılmaya çalışıyorum. Aslı Kanber Tuzcuoğlu'nun  ve arkadaşlarının düzenlediği bu etkinlik benim için gerçekten çok keyifli geçiyor.  Sarıyer Belediyesinin ve radyo kanallarının sponsorluğu dahilinde yapılan organizasyon'da  müzikler, etkinlikler, step dans showları etkinliğin olmazsa olmazları. 2. el kıyafet  festivalinden  çok ucuz paralara çok güzel kıyafetler, retro işler, tablolar ve vintage ürünler alıyorum her sene.
Aynı etkinliği daha sonra Sarıyer meydanda engelliler içinde yapıldığını duydum. Fakat ona katılma şansım olmadı, eski Sarıyerli olarak duyduğum, bayağı ilginç eşyaların olduğuydu. Festival alanını gezerken insanların değişik kıyafetlerine rast geldim. Sadece bir kere giyilmiş veya paketinden hiç çıkarılmamış, etiketli olan bu ürünler kapış kapış satılıyordu. Garaj organizasyon bu konuda gerçekten çok yetkin ve de etkin. Sosyal işlerin, kurumlarını yardım sandıklarının ,sponsor olabilecek firmaların , sosyal medyayı çok iyi kullanıp bu etkinliklere destek veriyor olması da çok iyi bir şey. 
Destek olmadan, yardım görmeden, fikir alışverişinde bulunmadan bu tarz işlerin içine girmek gerçekten çok zor, inanın ben denedim, hakkaten insan acayip yoruluyor. O sebebten verilen emeğe saygı gösterip, bu tarz buluşmaları, özellikle de size fayda sağlayacak, yararlı grupları takip etmek ve kendi kişisel gelişim yolculuğunuzda, cebinize bir taş daha koymanız önemli bence.
 Ben bu tür etkinlikler için atma ver sloganını kullanmak istiyorum. 
Düşünsenize evinizde yıllarca kullanmadığınız eşyalar, uzun zamandır giymediğiniz kıyafetler, okumadığınız kitaplar, kolilediğiniz ıvır zıvır'lar  emin olun başka insanların kullanım alanlarında  çok işlerine yarayacaktır. Atmayıp vermek, komşumuza, arkadaşımıza size olmayan kıyafetleri hediye etmek,  çocukların, bebeklerin  giymediği ve artık kullanamadığı eşyaları, ihtiyacı olan insanlara vermek sizden bir şey kaybettirmez tam tersi insancıllığınızı , merhametinizi, ve vicdanınızı  artırır. 
Fırsat bulursam, yeni festivallere, tiyatro gruplarına, el sanatları, gıda fermantasyonu, psikoloji, ve hiç bir şey yapmama:))) festivallerine'de katılmak  istiyorum. 
Umarım yakın bir zamanda bende bir etkinlik yaparım. Bizde yakın arkadaşlarımız ve facebook grubumuzla açıkhava'da  2. el kıyafet takas şenliği yapmıştık. Bu sene de yılbaşı için böyle bir etkinlik hayalim var. 
İster dışarda isterse kapalı modern bir alanda kurulsun etkinliğin amacına ulaşması ve kitleleri bir araya getirmelerinde ki amaçlarına ulaşmak olsun.  Bu kitlelerle birlikte hareket ediyor olmak, ve neyi hangi amaçla yapıyor olduğunuzu bilmek çok önemli, biliyorsunuz, bende bu arada evrene enerji gönderme ve sinerjimi yükselterek, hergün düzenli egzersizlerimi yaparak evrenden torpilli davranmaya ve ona göre davranışlarımın sonuçlarını, yani evrenin göz lırpışlarını yaşıyorum. 
Hepimiz ve herkes için çok güzel enerji mesajlarım var 2018 yılı blogerların en  yılı olacak, başarılı, bol bereketli, bol bol yeni dostlarla birlikte...
Ve her zaman dediğim gibi zenginiz, sağlıklıyız, güçlüyüz, başarılıyız. 
Evren bizi dinliyor ben siparişi verdim bile:))
Enerji modunuz her zaman %80 lerde olsun emin olun tüm gün karşılaşacağınız frekanstaki kişilerinde aynı oranda olacaktır. 
Siz olumlusunuz hayat da size olumlu..
Sevgiler arkadaşlarım, yıl boyu  keyifle, pozitif enerjiyle kalmanız dileğiyle:))

Kadıköy'lü yerel üreticilerin sosyalleşmesini ve dayanışmasını sürdürmesi amacıyla düzenlenen Pop-Up Kadıköy Hafta Sonu Pazarına  eşim ve oğlumla birlikte daha önce  katılmıştım. Saint-Joseph’liler Derneği’nde düzenlenen etkinlikte birbirinden ilginç el yapımı işler, el sanatları ürünleri,  farklı seramik ürünler'e yer verilmişti. Kadıköy sanatseverler bu konuda gerçekten çok başarılı, sanata ve kendini sanata adayan kişilere destek vererek, onları yüreklendirmek, yaptıkları hand made işlerini rahatça  sergileyip sunabilecekleri ortamları destekliyorlar. İnsanların enerjisini yüksek oranda tutabilmek ve bol kazanç sağlayabilecekleri bu etkinlikler herkesin alışveriş yapması için rahat bir ortam sağlanmakta. Fanzin dergi gruplarının da  katıldığı bu etkinlikte, değişik dergi edebiyat, kolaj işler, el sanatları ürünleri fazlasıyla vardı. Her stand ayrı bir göz şenliği, ayrı bir takip edilesi keyifti. Bu standların sahibi, dönem dönem worksoplar yapmakta ve insanları bu atölyelere davet etmekteler. Hatta bazı proğramcılar veya gruplar için yaptıkları işleri sergilemek amacıyla açıkhava atölye günleri düzenlenmekte Takip edenler için,  her yıl yapılan bu  etkinlik sosyal medya'da detaylı olarak duyuruluyor. 


Dodo Seramik

Diğer bir katıldığım  etkinlik ise yine 
Garaj Organizasyon ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen "HOŞGELDİN 2016 YILBAŞI FESTİVALİ'ydi.   Best FM medya sponsorluğunda Harbiye Askeri Müzede kapılarını ziyaretçilerine açarak insanların kaynaşmasını, alışveriş yapmasını ve çıkış kısmında da çukulata ve kahve festivaliyle keyifli bir gün geçirmelerine sebep oluyor.  Her sene katılmayı istediğim, eğlendiğim keyif aldığım bir nevi kış eğlencesi olarak gördüğüm bu festival beni gerçekten keyiflendiren büyük bir atmosferden oluşuyor. Şimdilerde ben  facebook ve diğer sosyal medya'dan da takip ettiğim diğer etkinliklere de  ayrıca katılmak istiyorum. Çok faydalı ve yararlı bulduğum bu toplulukların , yeni insanlarla kaynaşmak ve bol bol alışveriş yapmak için iyi bir sebeb olduğunu düşünüyorum. 
Harbiye Askeri Müze


Klavyenin efendileri ve çoğumuzun Türk Dil Kurumu sözlüğünden daha çok güvendiği bir kaynak olan Ekşi Sözlük’ün tatlı festivali Ekşi Fest festivali de şahane geçti.    Reggie, blues, rock, punk, surf ve daha birçok türün çalındığı konser alanlanlarında çok eğlenceli bir gün geçirdik. 
Yorum Gönder

Kış Uykusu...

Nihal, ''Gitmedim, gidemedim'' Artık yaşlandım mı kafayı mı oynattım yoksa, başka bir adammı oldum. Nasıl istersen ...

Günün Resmi

Günün Resmi
Bir kedi lütfen:))