9.02.2017

# abant # aşk

Bolu - Büyük Abant Oteli Balayı:)


Kışın gidebileceğiniz en güzel yerlerden biridir,  Bolu yedigöller ve çevresi.  
İnsanoğlu yazın gidebilecek çok yer bulabiliyorken, maalesef aynı şey o güzelim kış mevsimi için geçerli  değil nedense. Biz sadece Abant ve çevresindeki güzellikleri gezip yaşarken, inanın burada dahası da var, Bolu'nun şirin köyleri, birbirinden ilginç irili ufaklı yedigöller ve  çevresi gidenler için çok şeyler vadediyor. 
Sabah erkenden yola çıktığımız Bolu yolculuğumuzda inanılmaz güzel manzaralarla karşılaştık, yol boyu bembeyaz yağan kar her yeri kapatmış ve bizlere bol bol fotoğraf çekmeye fırsat doğurmuştu. 
Daha öncede Boluda bir köyde kalmış nefis, mis gibi soba üzerinde mantarlı börekler yemiştim. 
Doğa burada biraz torpilli olmkala beraber, daha farklı ve herşey masal gibi, yöresel giyinen insanlar, yurdum insanın misafirperverliği, organik gıdalar, doğallığın içinde samimiyet inanılmaz cezbedici. 
   Boluya giderseniz, http://www.buyukabantoteli.com/  Büyük abant otelinde özellikle gölün kenarında bizim gibi  2-3 gün geçirip, güzel yemekler yiyip, akşam canlı fasıla katılıp, sabah nefis açık büfe kahvaltıları yapıp, gölün etrafında kırmızı at arabası ve faytonlarla gezilere katılabilirsiniz. Gölün kenarında yer alan kış bahçesinde de kahve keyfi, mangal keyfi yapmayı unutmayın derim. Hatta tekrar  giderseniz, bahar ayında gidin, yemyeşil bir bahar tatili olsun sizin için, etrafındaki köyleri gezin dönüş yolunda bol bol alışveriş yapın:)
Arkadaşlar ben bu oteli önerdim amam inanın gölün kenarında bir sürü güzel yer var, sadece buraya yeniden gitmek istediğimizde iyi bir indirim yaptıklarını hatırlıyorum. 
Balayına gidecekler için gerçekten güzel bir ortamı olduğunu söyleyebilirim. 
Yemekler nefis, canlı müzik çok retro, ortam sakin, havada kar kokusu kar izi var, sakin doğal ortamında kar manzaralı balayı daha ne olsun. 
Kışın gidersiniz diye düşündüm ve hemen paylaştım. 
Sevgiler herkese:))


Yorum Gönder

Külliye Hamam İstanbul

Gelin hamamı adı altında, teyze, yeğen,  abla kardeş güruhuyla beraber soluğu Sarıyer meydanındaki hamamda alıvermiştik çok yıllar ön...

Günün Resmi

Günün Resmi
Sonbahar